Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 8 lipca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Audycję dedykujemy miłośnikom analogowych brzmień, wierząc, że moda na winyle nie jest jedynie chwilową tendencją, wynikającą z tęsknoty za dawną jakością dźwięku, której nie sposób odnaleźć w świecie cyfrowym. Tych, którzy wierzą, że winyle mają duszę, zapraszamy na nocne ich z nami słuchanie.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Pustynny krajobraz w Gąsiorowicach. Wyschło tam kilka stawów, którymi jeszcze do niedawna szczycili się mieszkańcy. Sytuacji hydrologicznej nie poprawiły nawet ostatnie intensywne opady deszczu. Dlaczego? Czy winnej całej sytuacji mogą być strzeleckie kamieniołomy? Więcej na ten temat - w magazynie reporterów Radia Opole.

Rolnicy z południa Opolszczyzny alarmują - plaga gryzoni zagraża uprawom. W tym roku, oprócz suszy, także gryzonie dały się im we znaki. Czy ten problem można rozwiązać?

Wybierzemy się też na Stary Cmentarz Jeniecki w Łambinowicach, gdzie młodzi ludzie prowadzą prace z zakresu prewencji konserwatorskiej. Porządkują okolice i czyszczą krzyże. Sprawdzimy też, jakich odkryć dokonali amatorzy historii podczas ostatnich poszukiwań prowadzonych na terenie dawnego Stalagu 344 Lamsdorf, gdzie powrócili po przerwie.

W programie opowiemy też o tym, jak przebiegają półkolonie w Opolu w cieniu pandemii.


Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***