Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 7 lipca 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
27 czerwca 2020 zmarł Lionel Frederick "Freddy" Cole - amerykański wokalista oraz pianista jazzowy, którego twórczość muzyczna obejmuje ponad 50 lat niesamowitych przebojów. Wiele z jego unikatowych kompozycji weszło na stałe do muzycznego jazzowego kanonu, przyczyniając się bezpośrednio do współczesnego kształtu tego stylu oraz stanowiąc niewyczerpane źródło inspiracji dla wielu pokoleń następujących po sobie artystów. Freddy był główną postacią kwartetu o nazwie Freddy Cole Quartet, który mimo zaawansowanych już lat artysty, regularnie odbywał trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych, Europie, Dalekim Wschodzie oraz Południowej Ameryce.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
21:00 STUDIO REPORTAŻU
To był rejs niezwykły. Oto opolscy harcerze zdobyli nagrodę w konkursie o proporzec Leonida Teligi. Wyprawa na Bałtyk 41. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej została uwieczniona w dźwięku przez Zdzisławę Błażkowską i Stanisława Puzynę, a było to w roku 1982 . Reportaż "Pod żaglami Zawiszy" wśród dojrzałych słuchaczy naszego radia wiele ważnych wzruszeń może przywołać, a wśród młodszych wzmóc ochotę na morską przygodę. A co najważniejsze, choroba morska nam nie grozi.

Teresa Zielińska w roku 2002 odwiedziła Wiktora Halupczoka, inżyniera odlewnika, który wyspecjalizował się w ciągu ponad pół wieku w wykonywaniu odlewów artystycznych. Jego dzieła trafiły również za granicę, co aż tak bohatera tej opowieści nie cieszyło, bo po prostu za nimi tęsknił. W reportażu, "Trzeci po Bogu", usłyszymy też księdza Stefana Baldego i rzeźbiarza Adolfa Panitza. Warto wrócić do tej opowieści, bo znów się przekonamy, że z sercem, pięknie wykonana praca, dodaje życiowych sił i wiele satysfakcji przynosi. Bez względu na to, czy się jest artystą, czy nie.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***