Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 7 lipca 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
27 czerwca 2020 zmarł Lionel Frederick "Freddy" Cole - amerykański wokalista oraz pianista jazzowy, którego twórczość muzyczna obejmuje ponad 50 lat niesamowitych przebojów. Wiele z jego unikatowych kompozycji weszło na stałe do muzycznego jazzowego kanonu, przyczyniając się bezpośrednio do współczesnego kształtu tego stylu oraz stanowiąc niewyczerpane źródło inspiracji dla wielu pokoleń następujących po sobie artystów. Freddy był główną postacią kwartetu o nazwie Freddy Cole Quartet, który mimo zaawansowanych już lat artysty, regularnie odbywał trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych, Europie, Dalekim Wschodzie oraz Południowej Ameryce.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
19:00 REWIRY KULTURY
Przypominają o tradycyjnym rzemiośle, szyją imponujące kostiumy, odtwarzają średniowieczne sztuki walki i odświeżają dawne zwyczaje. Z prezesem Grupy Rekonstrukcji Historycznych "Wiwern" - Michałem Smolińskim pozmawiamy o rekrutacji dla nowych członków i zaangażowaniu na rzecz lokalnego dziedzictwa kulturowego.

W drugie godzinie programu pojawi się relacja z otwarcia wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Swoje prace prezentują dyplomanci Wydziału Sztuki UO. Jaką artystyczną drogę zamierzają wybrać kończąc studia? O to zapytamy w programie!

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo:
katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***