Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 7 lipca 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
27 czerwca 2020 zmarł Lionel Frederick "Freddy" Cole - amerykański wokalista oraz pianista jazzowy, którego twórczość muzyczna obejmuje ponad 50 lat niesamowitych przebojów. Wiele z jego unikatowych kompozycji weszło na stałe do muzycznego jazzowego kanonu, przyczyniając się bezpośrednio do współczesnego kształtu tego stylu oraz stanowiąc niewyczerpane źródło inspiracji dla wielu pokoleń następujących po sobie artystów. Freddy był główną postacią kwartetu o nazwie Freddy Cole Quartet, który mimo zaawansowanych już lat artysty, regularnie odbywał trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych, Europie, Dalekim Wschodzie oraz Południowej Ameryce.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Radni Namysłowa mieli się spotkać dziś na sesji. Obrady w ostatniej chwili zostały odwołane. Dlaczego? Ma to związek ze sprawą legalności wyboru prezydium rady miejskiej, która trafiła do sądu. Więcej na ten temat - w programie.

Kolejne dotacje z ministerialnego programu ASOS trafią do organizacji aktywizujących seniorów. Jakie projekty planują zrealizować Opolanie? Dziś uroczyście przekazano im promesy.

Za nim 215 km w biegu, ponad 1800 km jazdy samochodem i 3 noce bez snu. Opolanin Andrzej Kowalik został właśnie nowym rekordzistą biegowej Korony Gór Polski. W 73 godziny i 23 minuty zdobył 28 szczytów najwyższych w każdym paśmie, rekord pobił o 2,5 godziny!

W magazynie opowiemy też o pomocy, jaka trafi z Opolszczyzny do powodzian na Ukrainie.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***