Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 7 lipca 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
27 czerwca 2020 zmarł Lionel Frederick "Freddy" Cole - amerykański wokalista oraz pianista jazzowy, którego twórczość muzyczna obejmuje ponad 50 lat niesamowitych przebojów. Wiele z jego unikatowych kompozycji weszło na stałe do muzycznego jazzowego kanonu, przyczyniając się bezpośrednio do współczesnego kształtu tego stylu oraz stanowiąc niewyczerpane źródło inspiracji dla wielu pokoleń następujących po sobie artystów. Freddy był główną postacią kwartetu o nazwie Freddy Cole Quartet, który mimo zaawansowanych już lat artysty, regularnie odbywał trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych, Europie, Dalekim Wschodzie oraz Południowej Ameryce.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
9:00 DOBRY MOMENT

Czas wakacji wiele osób spędza nad wodą. Są tacy, którym wystarczą kąpielówki, inni wybierają żaglówki i kajaki. Szczególnie w upalne dni oblegane są różne, mniej lub bardziej strzeżone akweny. Jak nie zrobić sobie krzywdy i cało wrócić z wypadu nad jezioro? O bezpieczeństwie nad wodą porozmawiamy z Komandorem Jacht Klubu Opolskiego Mariuszem Łapotem.

Jak co tydzień nasi słuchacze będą mogli także porozmawiać ze specjalistą ZUS.

Zaprosimy także do wysłuchania fragmentu powieści Jakuba Ćwieka pt. "Topiel".

W audycji również:

09:45 Topiel - powieść Jakuba Ćwieka czyta Filip Kosior /powtórka/
11:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***