Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 7 lipca 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
27 czerwca 2020 zmarł Lionel Frederick "Freddy" Cole - amerykański wokalista oraz pianista jazzowy, którego twórczość muzyczna obejmuje ponad 50 lat niesamowitych przebojów. Wiele z jego unikatowych kompozycji weszło na stałe do muzycznego jazzowego kanonu, przyczyniając się bezpośrednio do współczesnego kształtu tego stylu oraz stanowiąc niewyczerpane źródło inspiracji dla wielu pokoleń następujących po sobie artystów. Freddy był główną postacią kwartetu o nazwie Freddy Cole Quartet, który mimo zaawansowanych już lat artysty, regularnie odbywał trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych, Europie, Dalekim Wschodzie oraz Południowej Ameryce.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Jeśli wakacje to muszą być góry, a najlepiej - Opawskie, do czego będziemy namawiać od rana. Sprawdzimy dostępność noclegową, atrakcje w pobliżu i zainteresowanie turystów.

Będziemy też nad morzem, bo tam zaczyna pojawiać się kwitnący problem. Sinice wróciły i pokrzyżowały plany wakacyjne. Zamknięte plaże, ceny atrakcji poszybowały w górę, a turyści szukają spokojniejszych miejsc, w małych miejscowościach.

A na koniec wakacje w mieście. Czyli półkolonie na miejscu, a może wirtualnie?

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Porannym gościem Radia Opole będzie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, z którym porozmawiamy o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu i programie kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***