Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 6 lipca 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Dinah Washington największy rozgłos zyskała w latach 40. XX wieku, współpracując m.in. z zespołem Lionela Hamptona. Charakterystyczne dla jej stylu były inspiracje czerpane z bluesa i gospels. Powszechnie uważa się, że wywarła znaczny wpływ na współczesną wokalistykę jazzową.

Amerykański wokalista Harry Connick Jr., kolega braci Marsalisów z nowoorleańskiego podwórka, nagrał ponad trzydzieści albumów, zagrał w dziesiątkach filmów i przedstawień. Będąc genialnym dzieckiem, zaczął uczyć się gry na pianinie w wieku trzech lat.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
W połowie roku 2015 Barbara Tyslik stworzyła reportaż o "Nieustającej potrzebie duszy". Dzięki temu wróciliśmy do ciekawych wydarzeń, bo kilka miesięcy wcześniej - w lutym - jacht pod dowództwem kapitana Piotra Kuźniara dotarł do południowej ściany lodowej Zatoki Wielorybów, ustanawiając dzięki temu żeglarski i morski rekord świata w żegludze na południe. W gronie szczęśliwców znalazł się żeglarz ze Śląska Opolskiego, zastępca kapitana "Selmy", Tomasz Łopata z Podborzan koło Strzelec Opolskich. W towarzystwie żony, Justyny, opowiedział nam o bajkowych wręcz morzach i marzeniach, do których udało im się już dopłynąć i które już widać na horyzoncie.

"To, co poza nami", reportaż Stanisława Puzyny, powstał w roku 1983. Zwykło się o takich audycjach mówić, że są kontrowersyjne. To na tym poprzestańmy. Dodam tylko, że bohaterem tej opowieści był człowiek, który przeżył śmierć kliniczną, a rozmawiał z nim i tę rozmowę nagrał, pracownik szpitala, który starał się takie niezwykłe historie dokumentować. Jak zawsze słuchacze sami ocenią wymowę tego krótkiego, ale jakże do myślenia zmuszającego reportażu.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***