Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 6 lipca 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Dinah Washington największy rozgłos zyskała w latach 40. XX wieku, współpracując m.in. z zespołem Lionela Hamptona. Charakterystyczne dla jej stylu były inspiracje czerpane z bluesa i gospels. Powszechnie uważa się, że wywarła znaczny wpływ na współczesną wokalistykę jazzową.

Amerykański wokalista Harry Connick Jr., kolega braci Marsalisów z nowoorleańskiego podwórka, nagrał ponad trzydzieści albumów, zagrał w dziesiątkach filmów i przedstawień. Będąc genialnym dzieckiem, zaczął uczyć się gry na pianinie w wieku trzech lat.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Jak co tydzień z Mateuszem Torzeckim rekomendujemy nowości muzyczne, literackie oraz filmowe. Porozmawiamy o płycie Jessie Ware, „What’s Your Pleasure?” - brytyjska artystka składa na niej hołd erze disco i klasycznym klubowym rytmom, rozprawiając się muzycznie ze słowem przyjemność. Powiemy też o książce "Poufne" Mikołaja Grynberga, która jest osobistą prozą o historii rodziny, opowiedziana czule i z humorem oraz przyjrzymy się serialowi "Homemade" - to kolekcja krótkich filmów nakręconych przez znanych filmowców z całego świata. W czasie izolacji wymuszonej pandemią COVID-19 stworzyli osobiste, poruszające historie o życiu w kwarantannie.

Po godz. 20.00 z Julią Fiedorczuk, pisarką, poetką, krytyczką i badaczką literacką, laureatką Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej porozmawiamy o najnowszej powieści pisarki "Pod słońcem", która jest niezwykle napisaną historią rodziny, zanurzonej w pamięci i w zmieniającym się według odwiecznych prawideł świecie przyrody. Porozmawiamy też o ekopoeotyce oraz o wierszach poetki.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.zientarska@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***