Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 6 lipca 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Dinah Washington największy rozgłos zyskała w latach 40. XX wieku, współpracując m.in. z zespołem Lionela Hamptona. Charakterystyczne dla jej stylu były inspiracje czerpane z bluesa i gospels. Powszechnie uważa się, że wywarła znaczny wpływ na współczesną wokalistykę jazzową.

Amerykański wokalista Harry Connick Jr., kolega braci Marsalisów z nowoorleańskiego podwórka, nagrał ponad trzydzieści albumów, zagrał w dziesiątkach filmów i przedstawień. Będąc genialnym dzieckiem, zaczął uczyć się gry na pianinie w wieku trzech lat.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl
15:00 TRENDY I OWĘDY
Wielu namiętnych czytelników marzy przez całe życie, by zobaczyć kiedyś swoje nazwisko na okładce książki. Wygląda na to, że w ostatnich latach grono tych, którym udało się to marzenie zrealizować ogromnie wzrosło. Świadczy o tym choćby prawdziwa rzeka debiutów, która nie wysycha mimo lata.

Czy jednak jest tak, że możemy sparafrazować głośna swego czasu piosenkę: "pisać każdy może"? Czy pisarstwa można się nauczyć? Wyjaśni to Piotr Bojarski, który sam będąc uznanym pisarzem, prowadzi także kursy kreatywnego pisania.

W audycji również:
15:40 Topiel - powieść Jakuba Ćwieka czyta Filip Kosior
15:45 Radiowa EKO Ścieżka - Adam Ramczykowski i Piotr Wójtowicz

Do słuchania od 15:05 do 17:00 zaprasza Ireneusz Prochera. Z autorem można kontaktować się mailowo:
ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***