Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 4 lipca 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
W dzisiejszym programie m.in. Opoczyńskie - muzyka tradycji regionu. Nagrania wybitnych instrumentalistów i śpiewaków ludowych prezentujących najstarszy repertuar, jaki do dziś zachował się na tym terenie.

Ponadto, usłyszymy Gędzi Chór. To zespół, który tworzy autorską muzykę nieprzypisaną są konkretnego stylu, niektóre utwory bliskie są poezji śpiewanej, inne aktorskiej, piosence turystycznej, a niektóre opierają się o tzw. "neofolk". Posłuchamy Gędziego Chóru z debiutanckiej płyty "Świętokrzyska Raga".

W audycji także Libby Rodenbough - młoda wokalistka amerykańska śpiewająca pop z duża dawką country.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Bezpieczeństwo w jodze to podstawa. Jak je zachować, aby nie uszkodzić ciała niewłaściwą praktyką? Na ten temat pozmawiamy z nauczycielem jogi prowadzącym szkołę Joga Żoliborz i założycielem portalu joga-joga.pl - Wiktorem Morgulcem. Będzie też o znaczeniu medytacji, która uwrażliwia na ważne sygnały płynące z naszego organizmu.

Po godz. 13:00 porozmawiamy o narodzinach. To pierwsza walka, którą musimy stoczyć przychodząc na świat. Czy przebieg tego wydarzenia wpływa na to, kim jesteśmy? O to zapytamy dr nauk humanistycznych i dyplomowaną położną - Emilię Lichtenberg-Kokoszkę. Nasza rozmówczyni zainspirowana doniesieniami naukowymi przeprowadziła własne badania w tym obszarze. Wynika z nich, że doświadczenia okołoporodowe wpływają na 35 spośród 197 cech charakteru. Dlaczego?

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***