Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 2 lipca 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ

Technologia w służbie muzyce, a może... po prostu pasja nauczycieli, odrobina kreatywności i przejawy partnerstwa w edukacji muzycznej? Tym razem zmienimy nieco konwencję audycji, a muzyka będzie towarzyszem w opowieściach na temat odważnych pomysłów ludzi związanych z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Gdy po raz pierwszy usłyszałem o tej historii, byłem bardzo zaskoczony. Lakonicznie rzecz ujmując - ponoć pierwszy zaginął w gruzach Reichstagu. Drugi na dno morza zabrał Titanic. Trzeci i ostatni, i jedyny taki na świecie, jest w Tułowicach. A co to takiego? Proszę posłuchać. A o … duchach też będzie, ale wcześniej przypomnimy sobie, jak się zostaje właścicielem kilku fabryk i co może wynikać z zakupu pałacyku, w którym żyją legendy. Reportaż "Życie jak z bajki" nagrałem w roku 2008.

"Życiorysy - Papa Musioł", to reportaż Stanisława Puzyny z roku 1975. Przypomnimy sobie postać niezwykłą, jakże barwną. Karol Musioł - pieszczotliwie zwany "papą" - był przez wiele lat gospodarzem Opola, bardzo znanym działaczem społecznym. Bez niego nie byłoby opolskiego amfiteatru i festiwalu, nie zrodziłoby się wiele legend, znanych w całym kraju. Ot, chociażby słynne powitanie pierwszych, festiwalowych gości: "Witam was, czule", które zabrzmiało w sposób charakterystyczny dla śląskiej gwary, a zaskakujący dla partyjnych dygnitarzy, przybyłych z Warszawy. Nie tylko papa Musioł wystąpił w tym reportażu, wtedy już od dziesięciu lat emeryt, także Jan Goczoł, przed którym wtedy z kolei było długie, jakże twórcze życie.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***