Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 1 lipca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ewa Bem with Swing Session - Be a Man

Dwa oblicza Ewy Bem na jednym albumie, to bardziej jazzowe na stronie pierwszej, wypełnionej standardami i to bardziej popowe, z utworami polskich kompozytorów i polskimi tekstami, sprawia, że album wydaje się powstał z myślą o wielbicielach talentu solistki, która postanowiła nagrać go dla ich i własnej przyjemności, a nie z myślą o nagrodach fonograficznego rynku, a jednak pozostaje on jako całość dokonaniem niezwykle udanym i jest świetną wizytówką artystki do dziś (plus smaczek dla fanów Zbigniewa Wodeckiego)

Miles Davies - TUTU

Obok "Kind of Blue" najbardziej popularna płyta Daviesa w Polsce, do czego zapewne przyczyniło się wydanie jej u nas na licencji, a więc jej dostępność była dużo większa niż zachodnich płyt, ale jest i drugi aspekt, bowiem w latach 80-tych Miles znów trzymał palec na pulsie nowoczesnych brzmień oraz mód i ponownie udało mu się stworzyć niezwykłą fuzję i trafić do szerszego grona odbiorców niż jazzowa elita.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT:
  • Burmistrz Prudnika chce powiększyć swoje tereny inwestycyjne i zlikwidować część ogródków działkowych. Ich właściciele nie chcą się na to zgodzić. Twierdzą, że to zielone płuca miasta i miejsce rekreacji dla wielu prudnickich rodzin.
  • Słońce, woda i plaża - w magazynie sprawdzimy, jak wypoczywają letnicy nad jeziorami w Nysie i Turawie. Zapytamy, czy w dobie pandemii koronawirusa województwo opolskie może być atrakcyjne turystycznie.
  • Powiemy także o turystyce sakralnej, czyli o grze edukacyjnej "Pielgrzym", która prezentuje 80 obiektów sakralnych na terenie diecezji opolskiej i ostrawsko-opawskiej.
Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo: boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »