Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 1 lipca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ewa Bem with Swing Session - Be a Man

Dwa oblicza Ewy Bem na jednym albumie, to bardziej jazzowe na stronie pierwszej, wypełnionej standardami i to bardziej popowe, z utworami polskich kompozytorów i polskimi tekstami, sprawia, że album wydaje się powstał z myślą o wielbicielach talentu solistki, która postanowiła nagrać go dla ich i własnej przyjemności, a nie z myślą o nagrodach fonograficznego rynku, a jednak pozostaje on jako całość dokonaniem niezwykle udanym i jest świetną wizytówką artystki do dziś (plus smaczek dla fanów Zbigniewa Wodeckiego)

Miles Davies - TUTU

Obok "Kind of Blue" najbardziej popularna płyta Daviesa w Polsce, do czego zapewne przyczyniło się wydanie jej u nas na licencji, a więc jej dostępność była dużo większa niż zachodnich płyt, ale jest i drugi aspekt, bowiem w latach 80-tych Miles znów trzymał palec na pulsie nowoczesnych brzmień oraz mód i ponownie udało mu się stworzyć niezwykłą fuzję i trafić do szerszego grona odbiorców niż jazzowa elita.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Poranną audycję w Radiu Opole rozpoczniemy od wizyty nad akwenami, które są dostępne i bezpieczne dla plażowiczów.

Sprawdzimy też, czy rodzice decydują się na wysyłanie dzieci na kolonie i obozy. Zrobimy też szybki przegląd półkolonii, a na koniec dokąd samolotem i na jakich zasadach? Lot wznawia kolejne międzynarodowe połączenia, ale czy jesteśmy zainteresowani wakacjami na drugim końcu świata?

Zapraszamy do słuchania już od 6 rano!

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • To nie tylko Trójmiasto czy Szczecin. To także mniejsze miejscowości tworzyły historię „Solidarności”. O tym ma przypominać wystawa pt. „Tu rodziła się Solidarność”, która dziś zostanie otwarta na Opolszczyźnie, ale i w całym kraju. O historii opolskiej Solidarności, jej ludziach i wspomnianej wystawie opowie nam o poranku dr Tomasz Greniuch, naczelnik IPN w Opolu.
Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »