Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 30 czerwca 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Zespół Mundinova ma już na swoim koncie wiele występów w Polsce i za granicą (m.in. w Norwegii na zaproszenie teatru Stella Polaris czy Irlandii na Galway Jazz Festiwal) oraz kilka nagród ‒ zwyciężył podczas II edycji międzynarodowego Bass&Beat Festival w 2018 roku oraz otrzymał nagrodę specjalną za kompozycję utworu „W drodze” na Festiwalu Wschody w 2019 roku.

W audycji dziś także "Steal the light" - najnowsze nagrania Let Spin oraz "Summer Serenade" - album saksofonisty Benny'ego Cartera nagrany w 1980 roku w Danii.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
21:00 STUDIO REPORTAŻU
"Spotkanie rąk... na nim właśnie zaczyna i kończy się świat", reportaż Eweliny Rusin-Różyckiej powstał w roku 1992. To jedna z wielu tych niezwykłych historii, do której scenariusz, jakże zaskakujący, samo życie napisało. A to było tak. On - podczas odbywania kary - stracił wzrok, podjął naukę alfabetu Braille'a, a już później w szkole średniej. Ona zaś pomagała niewidomym więźniom w nauce. Też jest niewidoma. To miłość połączyła ich losy.

A później opowieści o uczuciach ciąg dalszy nastąpi, ale inaczej i w innym kontekście. W roku 1995 Danuta Starzec spotkała kogoś ze świata (muzycznie) dawno zapomnianego. To był Piotr Szarecki, mistrz gry na cymbałach. Popłynęła opowieść pięknie nutami ozdobiona - o tym, czym dla niego jest muzyka i pamięć o ziemi, którą musiał opuścić. Warto się wsłuchać i zasłuchać, bo ważne myśli lubią w towarzystwie muzyki do naszej wrażliwości docierać. A uczynią to pod tytułem: "Dwie miłości".

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »