Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 6 czerwca 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Muzyka folkowa dla dzieci. "A ja nie chcę spać" - obrazki muzyczne dla małych i dużych, o dzikiej wróżce, czarnym lwie i gadającym parasolu... Do niespania, bujania w obłokach, do wzruszania i śmiania się. Surrealistyczna i liryczna muzyka akustyczna Ani Brody na głos, wiolonczelę, fortepian i wdzięczne bębenki. Do wierszy Danuty Wawiłow, Doroty Gellner, Natalii Usenko , Teofila Lenartowicza, Włodzimierza Słobodnika, Witka Brody. "Kołysała mama smoka" Kai i Janusza Prusinowskich - to pełna czarów opowieść z krainy snu. Kołysanki otwierają przed dziećmi nowe obrazy: w półmroku płyną rozświetlone statki, zajeżdżają wozy pełne poduszek, księżyc zasypia w łóżeczku, królewna śni o królewiczu a kotek o myszce…


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

16:00 CAŁY NASZ SPORT

W pierwszej części audycji powrócimy do czwartkowego meczu piłkarzy Odry Opole z Radomiakiem Radom. Na trudnym terenie po bezbramkowym remisie nasz zespół dopisał do swojego dorobku cenny punkt. Już w niedzielę niebiesko-czerwoni zagrają kolejne ligowe spotkanie. Przeciwnikiem Odry przy Oleskiej będzie GKS Jastrzębie. Przypomnijmy, że rozegrana w minionym tygodniu 23. kolejka Fortuna 1 Ligi była pierwszą od blisko trzech miesięcy przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa.


Spore zmiany kadrowe następują w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która buduje zespół na kolejny sezon. Z klubem pożegnało się do tej pory siedmiu siatkarzy, pozostali w większości przedłużyli już swoje umowy. W ostatnim czasie pojawili się również nowi zawodnicy. Na temat transferów i przygotowań do nowego sezonu porozmawiamy z Sebastianem Świderskim – prezesem ZAKSY.


Po godz. 19.30, w ramach cyklu Radiobelfer, czyli lektury do matury nasi eksperci mówić będą o poezji Zbigniewa Herberta.


Do słuchania od 16:05 do 20:00 zaprasza Grzegorz Frankowski. Z autorem można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »