Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 5 czerwca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Gene Loves Jezebel - Georgious

Chociaż zaliczana do rocka gotyckiego grupa nie trzymała się wiernie wytyczonych schematów gatunkowych, grając i mrocznie i melodyjnie oraz przebojowo, zarazem nie robiąc ukłonów w stronę komercyjnego, prostego popu. Słychać tu zatem i echa The Cure czy Bauhaus, ale i melodyjnego rocka oraz new wave.

Tadeusz Sudnik - His Friends In Art

Wybitny kompozytor, awangardzista i instrumentalista, który śmiało łączy elektronikę i awangardę z jazzem i przekracza wszelkie granice, pozostając wszak niezwykle dbałym o piękno i czytelność swoich poszukiwań a muzyka, często nagrywana z wybitnymi jazzmanami, nie tylko polskimi podobać się może wielbicielom zarówno tego gatunku, jak i fanom późnego, elektronicznego Niemena.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Odwiedzimy wystawę Łukasza Prusa-Niewiadomskiego, którą można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. To artysta intermedialny, tworzy cykle fotograficzne, performance i wideoinstalacje. Jest absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi, a obecnie także jej doktorantem. Wystawa nosi tytuł "Punkt Widzenia", a artysta odnosi się w niej do "pokoju dziecka z jego baśniową estetyką". Jak informuje nas jedna z umieszczonych w galerii prac "dziecko widzi wszystko to, co chce". A jak wiele widzi artysta? O zapytamy w pierwszej godzinie programu.

Po godz. 20:00 zaś ruszymy w "Tango". Lekturę Sławomira Mrożka omówią eksperci zaproszeni do udziału w cyklu "Radiobelfer".

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo:
katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »