Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 3 czerwca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Eleni - "Morze snu"

W latach 80-tych bez wątpienia Eleni święciła największe sukcesy fonograficzne, regularnie wydając płyty i trzymając równy poziom. Jednak po latach przetrwały największe przeboje, a część piosenek nieco przykurzył czas, a zupełnie niesłusznie, bo wiele z nich jest zaskakujących i pokazujących większą otwartość stylistyczną artystki, niż te, najczęściej na grecką nutę, znane hity.

The Doors - "L.A. Woman"

Ostatni w klasycznym składzie (aż dziwne, że udało się go nagrać, zważywszy na poważne problemy wokalisty i z wokalistą) album legendarnej grupy to więcej mroku, bluesa i powrót do rdzennych brzmień amerykańskiej kultury, co sprawia, że jest absolutnie ponadczasowy w swojej klasycznej surowości i nie tylko, bo zawiera to co w repertuarze grupy dotąd najlepsze, ale także wytycza jakiś nowy szlak dla przyszłych pokoleń.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT:
  • Nie widać końca pandemii koronawirusa w kraju i w naszym regionie. W ostatnich dniach kolejne przypadki zachorowań na COVID-19 zaczęły pojawiać się w powiecie strzeleckim. W magazynie przyjrzymy się sytuacji w gminie Jemielnica.
  • Dzisiaj (03.06) Międzynarodowy Dzień Rowerów. W magazynie sprawdzimy, jak dużo mieszkańców Opola lubi jeździć na dwóch kółkach, czy rowery stały się modne w związku z pandemią koronawirusa i potrzebą zachowania dystansu.
  • Przyjrzymy się też inwestycjom w ścieżki rowerowe w Opolu i okolicy.
  • Ruszyły rozgrywki Fortuna 1. ligi. Odra Opole jutro (04.06) na wyjeździe zagra z Radomiakiem Radom. Dzisiaj sztab szkoleniowy opolskiego klubu przedstawi plany związane z dokończeniem sezonu. Kibice liczą, że drużynie uda się opuścić strefę spadkową. Do rozegrania pozostało jeszcze 12 kolejek.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo: boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »