Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 3 czerwca 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Eleni - "Morze snu"

W latach 80-tych bez wątpienia Eleni święciła największe sukcesy fonograficzne, regularnie wydając płyty i trzymając równy poziom. Jednak po latach przetrwały największe przeboje, a część piosenek nieco przykurzył czas, a zupełnie niesłusznie, bo wiele z nich jest zaskakujących i pokazujących większą otwartość stylistyczną artystki, niż te, najczęściej na grecką nutę, znane hity.

The Doors - "L.A. Woman"

Ostatni w klasycznym składzie (aż dziwne, że udało się go nagrać, zważywszy na poważne problemy wokalisty i z wokalistą) album legendarnej grupy to więcej mroku, bluesa i powrót do rdzennych brzmień amerykańskiej kultury, co sprawia, że jest absolutnie ponadczasowy w swojej klasycznej surowości i nie tylko, bo zawiera to co w repertuarze grupy dotąd najlepsze, ale także wytycza jakiś nowy szlak dla przyszłych pokoleń.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Poranny program rozpoczniemy od dziwnych dźwięków dochodzących z bagażnika samochodu zaparkowanego na osiedlu we Wrocławiu. Alarm podniosła mieszkanka, która usłyszała jakby wycie, a może płacz - owcy. Na miejsce przybyła policja i jakie było tłumaczenie właściciela?

O tym w porannym programie, ale powiemy też o najtańszych truskawkach w Polsce. Jak sobie pozbierasz, tak sobie zjesz. W podwarszawskiej wsi można umawiać się na zbieranie tych owoców. Interes się opłaca, bo kosztują o połowę mniej niż na pobliskim targowisku. I chętnych nie brakuje.

A na koniec o determinacji maturzystów z Ukrainy i Białorusi. Właśnie przeszli kwarantannę i w internacie mogą już przygotowywać się do egzaminu dojrzałości. Zapraszamy już od 6 rano.

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Kondycja finansowa gminy, inwestycje, kwestia czystego powietrza ale i trudna sytuacja w urzędzie miasta, który z powodu epidemii został zamknięty. O tym co się dzieje w Kędzierzynie-Koźlu zapytamy burmistrz Sabinę Nowosielską.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »