Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 1 czerwca 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Nat King Cole dał światu całą masę fantastycznej muzyki, która od lat 50. jest tłem dla romansów, miłosnych uniesień i wszelkiego sentymentalizmu. Jego wykonania takich utworów jak: "Unforgettable", "Mona Lisa", "When I Fall In Love", "Stardust" czy "Nature Boy" są najbardziej znanymi wersjami tych utworów. Dał światu nową wiarę w romantyzm. Nagrał ponad sto piosenek, które stały się hitami na listach przebojów.

Chet Baker – amerykański trębacz i wokalista jazzowy. W swojej karierze współpracował m.in ze Stanem Getzem, Charliem Parkerem i Dexterem Gordonem. Sławę zdobył poprzez grę w kwartecie z Gerrym Mulliganem. Od 1954 rozpoczął występy z własnymi zespołami, a od 1957 także jako solista.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

21:00 STUDIO REPORTAŻU
A skoro kartka z kalendarza podpowiada, że najmłodsi swój dzień mają, to może warto przypomnieć, że nawet jeśli ma się niewiele lat, to do świata dorosłych można odważnie wkraczać. Otóż w Żelaznej jest taki zakątek, w którym dobrze czują się ludzie, dobrze czują się ich konie. Poczucie silnej więzi z tymi zwierzętami przechodzi z łatwością (nawet galopem) z pokolenia na pokolenie. Lucjan Hilla i jego żona, Alicja, przez wiele lat doświadczali wzlotów i upadków ("kto nie jeździ, nie spada") Teraz swoją wiedzę i umiejętności z radością przekazują córce, Martynce, która już zdążyła poznać smak sukcesu. Najmłodsza w rodzinie, Karolcia, tymczasem obserwuje... Reportaż "Kawa z koniem" nagrałem trzy lata temu.

A lat temu pięć powstał reportaż Barbary Tyslik, "Nie narzekaj, że masz pod górę". To z kolei dowód na to, że już nieco starsze dzieci też pięknie swoje pasje potrafią rozwijać. Opowieść o Karolinie powstała, bo marzyła o zdobyciu Korony Gór Polski – 28 najwyższych szczytów - niemal wszystkich pasm górskich naszego kraju. Na swoim blogu zachęcała do przecierania wielu pięknych szlaków i zamieszczała zdjęcia, które niejednego z nas mogą zauroczyć i przekonać do wędrówki po skalnych ścieżkach. Karolina Bednarska, wtedy uczennica trzeciej klasy technikum oraz jej mama Agata były bohaterkami tej audycji, która "pod górę" nas poprowadzi. I nie będziemy na zmęczenie narzekać.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »