Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 1 czerwca 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Nat King Cole dał światu całą masę fantastycznej muzyki, która od lat 50. jest tłem dla romansów, miłosnych uniesień i wszelkiego sentymentalizmu. Jego wykonania takich utworów jak: "Unforgettable", "Mona Lisa", "When I Fall In Love", "Stardust" czy "Nature Boy" są najbardziej znanymi wersjami tych utworów. Dał światu nową wiarę w romantyzm. Nagrał ponad sto piosenek, które stały się hitami na listach przebojów.

Chet Baker – amerykański trębacz i wokalista jazzowy. W swojej karierze współpracował m.in ze Stanem Getzem, Charliem Parkerem i Dexterem Gordonem. Sławę zdobył poprzez grę w kwartecie z Gerrym Mulliganem. Od 1954 rozpoczął występy z własnymi zespołami, a od 1957 także jako solista.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY
Co tydzień z Mateuszem Torzeckim omawiamy nowości muzyczne, literackie i filmowe. Porozmawiamy dziś o płycie Lady Gagi pt. "Chromatica", książce "Zaczarowany uber" Zenona Saksona oraz filmie "Córka Boga" w reż. Małgorzaty Szumowskiej.

Po godz. 20.00 będzie o "Dżumie" Alberta Camusa w ramach cyklu "Radio Belfer", który otrzymał rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Audycja "Radio Belfer, czyli lektury do matury, to propozycja zdalnej nauki dla maturzystów.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.zientarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »