Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 26 maja 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
Największe standardy w wykonaniu amerykańskiego trębacza i wokalisty jazzowego Cheta Bakera. Kolejne spotkanie z najzdolniejszą kompozytorką, aranżerką, autorką tekstów i wokalistką młodej sceny jazzowej Sabiną Meck. Joni Mitchell - kanadyjska piosenkarka folk rockowa, popowa i jazz rockowa oraz wokalistka jazzowa. Wes Montgomery - amerykański gitarzysta jazzowy. Zasłynął z wyjątkowej techniki gry, łączącej w sobie gitarę swingową i oktawowe solówki, w które umiejętnie wplatał akordy lub pojedyncze dźwięki. "Longing" to już szósta płyta w dorobku kwintetu New Bone. Zawiera głównie kompozycje lidera grupy Tomasza Kudyka.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
9:00 DOBRY MOMENT

"O żadnym innym gatunku nie powstało tyle nieprawdziwych opinii. W mediach funkcjonują one często jako fakty, wprowadzając odbiorców w błąd " - czytamy na stronie Stowarzyszenia dla Natury "Wilk". Z prezesem stowarzyszenia dr hab. Sabiną Pierużek-Nowak porozmawiamy o mitach na temat wilków. Łączyć się będziemy także z piosenkarką Danutą Wiśniewską, której pandemia pokrzyżowała plany występów na Opolszczyźnie. Jak co wtoreknaszym gościem będzie specjalista ZUS. Tym razem powiemy o tzw. "czerwcowych emerytach". Nasi słuchacze będą mogli porozmawiać z ekspertem w trakcie jego radiowego dyżuru telefonicznego.

W audycji również:
11:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »