Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 maja 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Audycja muzyczno-publicystyczna, której autorzy omawiają szeroko pojętą problematykę dotyczącą zjawisk związanych z muzyką ludową.

Jest tu zatem miejsce na pokazanie tego, co dotyczy tradycji – nie tylko w muzyce, ale i w różnego rodzaju formach zachowań i obyczajowości. Drugim ważnym elementem programu jest przedstawianie tego, co wiąże się z wszelkimi muzycznymi hybrydami. Interesuje nas muzyka folkowa, etnojazz, etnomuzykologia zmiany kulturowej oraz art music. Staramy się znaleźć taką formułę, by przybliżać słuchaczowi relacje i procesy zachodzące między poszczególnymi nurtami.

Sporo miejsca zajmują również recenzje koncertów, płyt; omawiamy także imprezy folkowe i ludowe. Prezentujemy też rozmowy z wykonawcami, animatorami życia muzycznego, dziennikarzami i etnomuzykologami.

W pierwszej godzinie audycji dominuje muzyka polska, w drugiej pojawia się muzyka świata w jej najróżnorodniejszych odmianach. Do tej pory przedstawiliśmy muzykę z ponad 60 krajów ze wszystkich kontynentów.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

16:00 CAŁY NASZ SPORT
W audycji porozmawiamy o zmianach kadrowych u szczypiornistów opolskiej Gwardii. W ostatnim czasie zespół dość niespodziewanie opuścił jeden z bramkarzy Mateusz Zembrzycki. Na szczęście udało się zatrzymać w drużynie Patryka Mauera, najlepszego strzelca zespołu.

Zajrzymy także do opolskich drużyn siatkówki, które kompletują składy na nowe rozgrywki. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle już potwierdziła kilka transferów o czym opowie Sebastian Świderski – prezes trójkolorowych. Lada moment kilku nowych zawodników ma pojawić się w Stali Nysa. Proces budowania zespołu trwa intensywnie również w Mickiewiczu Kluczbork, Uni Opole i strzeleckiej ZAKSIE.

Będziemy też mówić o sportach walki. Zapaśnicy z Opolszczyzny od kilku lat mogą trenować i uczyć się w Raciborzu. Jest to możliwe dzięki wspólnemu projektowi Ministerstwa Sportu i Polskiego Związku Zapaśniczego. Z tej możliwości korzystają między innymi zawodnicy UKS Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle.

Do słuchania od 16:05 do 20:00 zaprasza Grzegorz Frankowski z zespołem. Z autorami można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »