Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 maja 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Audycja muzyczno-publicystyczna, której autorzy omawiają szeroko pojętą problematykę dotyczącą zjawisk związanych z muzyką ludową.

Jest tu zatem miejsce na pokazanie tego, co dotyczy tradycji – nie tylko w muzyce, ale i w różnego rodzaju formach zachowań i obyczajowości. Drugim ważnym elementem programu jest przedstawianie tego, co wiąże się z wszelkimi muzycznymi hybrydami. Interesuje nas muzyka folkowa, etnojazz, etnomuzykologia zmiany kulturowej oraz art music. Staramy się znaleźć taką formułę, by przybliżać słuchaczowi relacje i procesy zachodzące między poszczególnymi nurtami.

Sporo miejsca zajmują również recenzje koncertów, płyt; omawiamy także imprezy folkowe i ludowe. Prezentujemy też rozmowy z wykonawcami, animatorami życia muzycznego, dziennikarzami i etnomuzykologami.

W pierwszej godzinie audycji dominuje muzyka polska, w drugiej pojawia się muzyka świata w jej najróżnorodniejszych odmianach. Do tej pory przedstawiliśmy muzykę z ponad 60 krajów ze wszystkich kontynentów.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Egzotyczne wakacje to w tej chwili odległe marzenie wielu podróżników. Na antenie Radia Opole pojawi się jednak balijskie słońce i temat związany z medytacją. Będziemy łączyć się telefonicznie z Jadwigą Kander, nauczycielem medytacji, która niedawno wróciła z podróży. Dowiecie się jak medytacja może wpłynąć na nasze myślenie oraz jak nasza rozmówczyni wspomina pobyt w Indonezji.

Ponadto, nie zabraknie informacji kulturalnych. Artyści oraz organizatorzy imprez proponują coraz kreatywniejsze formy spędzania czasu z muzyką, filmem czy tańcem.

W programie także stałe cykle:
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Witold Żurawicki
  • Czy grozi nam druga fala pandemii w gospodarce? Czy wirus spowolnienia zaatakuje ponownie jeszcze w tym roku? Jak się przed nim bronić? Okazuje się, że drobni i mali przedsiębiorcy wcale nie muszą być bezradni. Jak się bronić przed wirusem osłabiającym biznes opowie dr Rafał Parvi, ekonomista z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE – Paweł Konieczny
  • Lato zwykle kojarzyło nam się z wielkimi imprezami plenerowymi z udziałem gwiazd z całego świata. W Polsce ikoną stał się festiwal Open'er, a za naszą południową granicą Colours of Ostrava. Na obu imprezach gości Radio Opole, a z mikrofonem można na nich spotkać redaktora Mariusza Majerana. O polskich i czeskich imprezach, które mają wspólny mianownik nasz gość opowie w najbliższej audycji MOST.
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Natalia Kryjom-Barylak. Z autorką można kontaktować się mailowo: natalia.kryjom@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »