Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 10 kwietnia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Gang Marcela - "Tyle złamanych serc"
  • Chociaż pierwszych nagrań Gang Marcela dokonał już w 1979 roku, na pełnowymiarowy debiut w postaci płyty czekać musieliśmy kilka lat, ale było warto. Na płycie jest kilka wielkich przebojów, a grupa, pomimo etykietki country, udowodniła, że potrafi znacznie więcej na tej bazie skomponować i aż dziwi, i szkoda, że przez wiele lat (nie licząc płyty z kolędami) fonograficznie milczała - a może wielki sukces spowodował jakaś blokadę? Sprawdzimy.

Fonograf - "Na, mi ujsag Wagner ur?"
  • Co słychać Panie Wagner? Taki tytuł musi zwracać uwagę u grupy rockowej, która na tej drugiej w dyskografii płycie udowadnia, że ma ambicje i nie chce zamykać się w jednej stylistyce. Jest tu wprawdzie kilka utworów southern rockowych, bo zespół zawsze pozostanie wierny temu brzmieniu, ale niebanalnie zagranych i zaaranżowanych a do tego i hard rock, i zalążki rocka progresywnego, które znajdą się na kolejnej płycie, która już w Białych Krukach z czarnych Winyli była prezentowana.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Rozpoczniemy od dźwięku kołatki związanej z wielkopostną tradycją. O tradycjach i wierzeniach obecnych w kulturze ludowej porozmawiamy z etnografem Bogdanem Jasińskim z Muzeum Wsi Opolskiej.

Po godz. 20:00 będą rekomendacje filmowe na święta. Połączymy się z krytykiem filmowym i publicystą Tomaszem Raczkiem. Będzie też o sztuce prowadzenia rozmowy w kontekście programu "Oprah Talks Covid-19". Znana amerykańska dziennikarka nadaje prosto ze swojego domu łącząc się z osobami, które na różne sposoby doświadczają pandemii koronawirusa.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »