Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 10 kwietnia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Gang Marcela - "Tyle złamanych serc"
  • Chociaż pierwszych nagrań Gang Marcela dokonał już w 1979 roku, na pełnowymiarowy debiut w postaci płyty czekać musieliśmy kilka lat, ale było warto. Na płycie jest kilka wielkich przebojów, a grupa, pomimo etykietki country, udowodniła, że potrafi znacznie więcej na tej bazie skomponować i aż dziwi, i szkoda, że przez wiele lat (nie licząc płyty z kolędami) fonograficznie milczała - a może wielki sukces spowodował jakaś blokadę? Sprawdzimy.

Fonograf - "Na, mi ujsag Wagner ur?"
  • Co słychać Panie Wagner? Taki tytuł musi zwracać uwagę u grupy rockowej, która na tej drugiej w dyskografii płycie udowadnia, że ma ambicje i nie chce zamykać się w jednej stylistyce. Jest tu wprawdzie kilka utworów southern rockowych, bo zespół zawsze pozostanie wierny temu brzmieniu, ale niebanalnie zagranych i zaaranżowanych a do tego i hard rock, i zalążki rocka progresywnego, które znajdą się na kolejnej płycie, która już w Białych Krukach z czarnych Winyli była prezentowana.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
12:00 LOŻA RADIOWA

W południe w piatkowej "Loży Radiowej" połączymy się z Ryszardem Szramem, przewodniczącym opolskiego Klubu Gazety Polskiej, która niezmiennie co roku ale i co miesiąc upamiętnia ofiary katastrofy smoleńskiej. Nie inaczej będzie także dziś…

W tej godzinie także rozmowa Jana Poniatyszyna z senatorem Jerzym Czerwińskim, senatorem PiS i jego spojrzenie na wydarzenia sprzed 10 lat.

Po godzinie 13:00 połączymy się z dr Tomaszem Greniuchem z opolskiego IPN-u, którego zapytamy o genezę zbrodni katyńskiej i bohaterów, którzy mieli odwagę głośno o tej zbrodni mówić.

A na koniec w ramach Młodzieżowej Loży Radiowej połączymy się z Grzegorzem Krukowskim z Forum Młodych PiS, zapytamy jak jako nastolatek zareagował na wiadomość o katastrofie prezydenckiego tupolewa.


Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Joanna Matlak. Z autorką można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »