Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 5 kwietnia 2020 roku

23:00 SET MEG
Już dzisiaj w SET MEG tylko polska elektronika! Na mojej playliście zagoszczą m.in Skalpel, Piotr Bejnar, Catz 'N' Dogz, Zamilska, Kuba Sojka i wielu innych! Będzie nastrojowo, tanecznie i elektronicznie!

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Magdalena Meg Krzemień. Z autorką można kontaktować się mailowo: magdalena.meg-krzemien@radio.opole.pl

Magdalena Meg Krzemień
17:00 MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
Misterium Męki Pańskiej - widowisko opisujące ostanie chwile z życia Pana Jezusa, Jego śmierć i chwalebne zmartwychwstanie. Ukazanie prawdy mówiącej o wielkiej miłości Boga, który daje siebie w ofierze krzyża dla zbawienia każdego grzesznego człowieka, to główny cel misterium. Misterium jest jednym ze środków stwarzających możliwość pogłębienia wiary i zbliżenia do Boga. Pomaga wiernym w lepszym przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych.

Misterium zostało przygotowane w formie słuchowiska, aby wierni za pośrednictwem radia mogli w Wielki Piątek rozważać Mękę Pańską. Usłyszymy w nim również słowa św. Jana Pawła II, którego 100. rocznice urodzin obchodzimy oraz kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Aktorami są wierni z trzech gołdapskich parafii. Reżyseria i scenariusz ks. Mariusz Pawlina - wikariusz parafii pw. NMP Matki Kościoła w Gołdapi- Diecezja Ełcka. Muzyka Marcin Pyciak.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »