Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 7 kwietnia 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
24 marca zmarł Manu Dibango – kameruński saksofonista i wibrafonista. Rozwinął styl muzyczny będący połączeniem jazzu, muzyki funk i tradycyjnej muzyki kameruńskiej. Należał do grupy etnicznej Bassa. Najbardziej znany z wydanej w 1972 afrobeatowej płyty Soul Makossa.

"Era Jazzu - Penderecki Jazz” – międzynarodowy projekt, który był nawiązaniem do najlepszych prób mariażu muzyki współczesnej z jazzem.

W audycji także Brad Mehldau "Highway rider".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W magazynie sprawdzimy finanse największych miast w regionie. Obostrzenia wprowadzone przez rząd, zamknięte firmy, zwiększające bezrobocie powodują mniejsze wpływy podatkowe. Opole w dwa miesiące może stracić 50 mln. złotych. W związku z pandemią koronawirusa w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej wdrożono nowe procedury sanitarne, zmieniono organizację pracy i rozpoczęto ozonowanie pomieszczeń służbowych. Pomagają żołnierze i pracownicy wojska z 55 Batalionu Remontowego. 8-osobowa rodzina pogorzelców z Żędowic w gminie Zawadzkie miesiąc temu straciła w pożarze dom. Aktualnie mieszkają w hotelu robotniczym. Znaleźli stary dom, który mogliby kupić, wyremontować i w nim zamieszkać. Brakuje im jednak pieniędzy na wkład własny. Zorganizowali zbiórkę.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »