Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 kwietnia 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Sławcie usta" - Pieśni Liturgii Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku i "Radosna Światłości" - Pieśni Liturgii Wigilii Paschalnej.

Projekt obejmuje dwie płyty. Pierwsza z nich zawiera pieśni wielkopostne i pasyjne z Liturgii Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku i zatytułowana jest Sławcie usta. Na drugiej znajdują się pieśni z Liturgii Wigilii Paschalnej, czyli pieśni o zmartwychwstaniu – tytuł drugiej płyty: Radosna Światłości. Płyty zostały nagrane staraniem klasztoru Ojców Dominikanów w Krakowie w kwietniu 2002 w tymże klasztorze. W nagraniu udział wzięli bracia dominikanie, młodzież śpiewająca na co dzień w dominikańskich scholach działających przy duszpasterstwach prowadzonych przez Ojców Dominikanów oraz zaprzyjaźnieni z krakowskimi dominikanami muzycy.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

21:00 STUDIO REPORTAŻU
Czy to zaskakujące? A to już sami Państwo ocenią. Otóż w roku 2005 powstał reportaż Danuty Starzec: "Dramoterapia". Bohaterami tej audycji byli pacjenci szpitala psychiatrycznego, którzy stworzyli zespól teatralny. Dla tych ludzi już samo zmierzenie się z wyjściem na scenę, było doświadczeniem trudnym, ale w efekcie jakże ważnym, jakże budującym. Czy teatr może leczyć? Jakie emocje wywołuje? Czym jest dramoterapia? Wiele ważnych pytań i odpowiedzi znajdujemy w reportażu, który do lepszego poznania człowieka (nie tylko chorego) istotnie się przyczynia.

Później sięgniemy po reportaż, który podkreśla nasze przywiązanie do nich, tym bardziej, że już przyleciały! I czynią tak od zawsze, budząc wiosnę ze snu. Audycja Zbigniewa Hrapkowicza, "Boćki", powstała w roku 1986, ale do dziś urzeka słuchaczy czterdziestoletnią historią bocianiego gniazda, cytatami z wielkiej literatury głosem niezapomnianej Ewy Lubowieckiej oraz radością i pogodą ducha Teresy Wójcik z Pokoju. Ku pokrzepieniu i dla urody tego reportażu - warto posłuchać.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »