Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 kwietnia 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Sławcie usta" - Pieśni Liturgii Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku i "Radosna Światłości" - Pieśni Liturgii Wigilii Paschalnej.

Projekt obejmuje dwie płyty. Pierwsza z nich zawiera pieśni wielkopostne i pasyjne z Liturgii Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku i zatytułowana jest Sławcie usta. Na drugiej znajdują się pieśni z Liturgii Wigilii Paschalnej, czyli pieśni o zmartwychwstaniu – tytuł drugiej płyty: Radosna Światłości. Płyty zostały nagrane staraniem klasztoru Ojców Dominikanów w Krakowie w kwietniu 2002 w tymże klasztorze. W nagraniu udział wzięli bracia dominikanie, młodzież śpiewająca na co dzień w dominikańskich scholach działających przy duszpasterstwach prowadzonych przez Ojców Dominikanów oraz zaprzyjaźnieni z krakowskimi dominikanami muzycy.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT: Pandemia koronawirusa i wynikające z niej skutki dla przedsiębiorców, zwykłych obywateli, ale także dla wędkarzy czy działkowców będą głównymi tematami magazynu reporterów. Straż Leśna zaczęła karać osoby wchodzące do lasów, policjanci wlepiają mandaty wędkarzom łowiącym ryby nad rzekami czy akwenami będącymi pod nadzorem Polskiego Związku Wędkarskiego. Szacuje się, że w Polsce jest około miliona wędkarzy. Opolscy mikroprzedsiębiorcy apelują do swoich byłych i przyszłych klientów, aby nie pozostawiać ich samych sobie. Proponują na przykład zakup specjalnych voucherów, które będzie można zrealizować po odwołaniu w Polsce stanu epidemii. #SolidarnizBiznesem NIE POZWOLĘ CI SIĘ ZAMKNĄĆ - to akcja Krajowej Izby Gospodarczej.

Piszcie do nas - info@radio.opole.pl
Dzwońcie - 800 30 50 50

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Z autorem można kontaktować się mailowo:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »