Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 5 kwietnia 2020 roku

23:00 SET MEG
Już dzisiaj w SET MEG tylko polska elektronika! Na mojej playliście zagoszczą m.in Skalpel, Piotr Bejnar, Catz 'N' Dogz, Zamilska, Kuba Sojka i wielu innych! Będzie nastrojowo, tanecznie i elektronicznie!

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Magdalena Meg Krzemień. Z autorką można kontaktować się mailowo: magdalena.meg-krzemien@radio.opole.pl

Magdalena Meg Krzemień
19:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY
Najbliższy program Śladami Kresowej Atlantydy poświecimy przeszłości oraz dniu dzisiejszemu miasta, z którego pochodzi wielu mieszkańców Opola. Przedstawimy kolejny odcinek audiobooka o dawnym Stanisławowie. Dowiemy się z niego m.in., jakie polskie jednostki wojskowe związane były z tym regionem w okresie międzywojennym.

Poza tym przybliżymy dwie książki poświęcone Kresom. Są to „Listy hetmańskie rodu Potockich” oraz „W służbie Ojczyźnie. Wojsko Polskie w systemie bezpieczeństwa województw południowo-wschodnich II Rzeczypospolitej (1921-1939)”. O tych publikacja opowiedzą ich autorzy.

Natomiast o tym, jak na Ukrainie wygląda życie w czasach pandemii koronawirusa będzie mówił Andrzej Leusz z Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku (dawnym Stanisławowie).


Do słuchania od 19:05 do 20:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zajrzyj też na podstronę audycji "Na Kresy z Nicieją"

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »