Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 4 kwietnia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Zachęcamy wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni ludowych w domu. Pomogą nam w tym Zuzanna Pilch i Antoni Pilch. Zespół Muzyki Dawnej I Tradycyjnej Vox Angeli zaprasza na Podkarpackie Misterium Wielkopostne - drogę krzyżową w całości śpiewaną opartą na Stacyjach Jerozolimskich odnalezionych w naszym regionie. - To podążanie za Chrystusem drogą przez mękę. Wyruszając na wędrówkę stajemy się nie tylko obserwatorami, ale przed wszystkim uczestnikami. Razem przeżywamy i rozważamy tę wielką Tajemnicę poprzez śpiew tradycyjnych Stacji Jerozolimskich ubogaconych rozmyślaniami zaczerpniętymi z podkarpackich pieśni pasyjnych i staropolskich kancjonałów.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

16:00 CAŁY NASZ SPORT

Świat sportu przez pandemię koronawirusa praktycznie się zatrzymał. Rozgrywki ligowe w wielu krajach zostały przedwcześnie zakończone, albo zawieszone do odwołania. Organizatorzy postanowili, że w tym roku nie odbędą się m.in. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, tenisowy Wimbledon i przede wszystkim najważniejsza sportowa impreza czterolecia – Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W audycji dowiemy się, co sportowcy robią na przymusowych urlopach.


Sprawdzimy też, jak w tym trudnym czasie radzi sobie klub Odra Opole. Naszym gościem będzie Tomasz Lisiński, prezes niebiesko-czerwonych.


Porozmawiamy również o tym, jak zadbać o kondycję i odpowiednią dietę w domowych warunkach. Ostatnie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa spowodowały, że aktywność wielu z nas, przez cały dzień ogranicza się praktycznie do pobytu w domowej przestrzeni. Dlatego tym bardziej musimy pamiętać o ćwiczeniach i zdrowym odżywianiu.

Do słuchania od 16:05 do 20:00 zaprasza Grzegorz Frankowski. Z autorem można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »