Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 4 kwietnia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Zachęcamy wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni ludowych w domu. Pomogą nam w tym Zuzanna Pilch i Antoni Pilch. Zespół Muzyki Dawnej I Tradycyjnej Vox Angeli zaprasza na Podkarpackie Misterium Wielkopostne - drogę krzyżową w całości śpiewaną opartą na Stacyjach Jerozolimskich odnalezionych w naszym regionie. - To podążanie za Chrystusem drogą przez mękę. Wyruszając na wędrówkę stajemy się nie tylko obserwatorami, ale przed wszystkim uczestnikami. Razem przeżywamy i rozważamy tę wielką Tajemnicę poprzez śpiew tradycyjnych Stacji Jerozolimskich ubogaconych rozmyślaniami zaczerpniętymi z podkarpackich pieśni pasyjnych i staropolskich kancjonałów.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
"I po to nam ASANA, aby w fotelu przemierzać ścieżki, których nie znałyśmy do tej pory" - twierdzi Ewa Moroch. O nieodkrytych możliwościach naszego ciała porozmawiamy z nauczycielką vinyāsa yoga i psychologiem sportowym. Będzie też o szukaniu harmonii na dywanie pełnym klocków lego i praktyce jogi przerywanej mantą "ma-mo".

Po godz. 13:00 połączymy się z podróżniczką, dziennikarką i pisarką Beatą Pawlikowską. Będzie o tym, jak strach i lęk zamienić w zaufanie. Zapytamy też, skąd w trudnych sytuacjach czerpać wiarę w to, że życie dobrze nas prowadzi. Porozmawiamy również o szansach i możliwościach, które przynosi ze sobą każdy kryzys.

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »