Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 3 kwietnia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Curved Air - Second Album

Wprawdzie za najbardziej znany utwór grupy uważa się kompozycję "Vivaldi" z debiutu wydanego w 1970 roku, jednak rok późniejszy drugi album zawiera wielki przebój "Back Street Luv" i najbardziej mroczny, rozbudowany do kilkunastu minut "Piece of Mind" i chociaż zespół był już skonfliktowany i każda strona albumu to osobne kompozycje rywalizujących muzyków, absolutnie tego nie słychać i pozostaje w absolutnym kanonie rocka progresywnego, przy czym bliskiego muzyce folk, nie tylko za sprawą skrzypiec.

Z melodią i piosenką dookoła świata

Dosyć nieprzewidywalna i nietuzinkowa "składanka" zawierający zarówno polskich jak i zagranicznych artystów śpiewających albo swoje rodzime utwory, jak Louis Armstrong, bądź też, i to moim zdaniem o wiele większa gratka dla melomanów, melodie tradycyjne i ludowe z różnych stron świata, ale z polskimi tekstami, a wśród nich Sława Przybylska, Barbara Muszyńska, Irena Santor, Anna German, Violetta Villas i Halina Kunicka.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
"Kaprys Boga", reportaż Adriana Chimiaka, powstał w roku 2009. Bohaterem tej opowieści był Eryk Banach - wtedy najmłodszy na świecie odkrywca komety w programie SOHO i prawdopodobnie najmłodszy na świecie odkrywca komety w ogóle. Czy jest nas dwóch? Czy światy zdążą się przeniknąć? Zaskakujących pytań jest wiele, tym bardziej warto posłuchać, że na niektóre z nich czas już zdążył odpowiedzieć. Autor, nie bez ważnej przyczyny, do udziału w reportażu zaprosił aktora, Leszka Malca. Z efektem znakomitym.

W audycji drugiej, na to spotkanie z Państwem wybranej, zejdziemy na ziemię...i nie będzie to łatwe. Otóż pięć lat temu ten reportaż zapowiadaliśmy tak: "20-letnia Kasia Kozioł z Kędzierzyna-Koźla dwa lata temu została "Miss Nastolatek Opolszczyzny". Z pięknym uśmiechem, utalentowana i wysportowana wzbudziła sympatię jurorów i widzów. Życie tworzy jednak swoje scenariusze. Dziś Kasia znalazła się w finale innych wyborów – "Miss na wózku". Przypomnijmy sobie reportaż Małgorzaty Lis - Skupińskiej, "Teraz się toczę..." , bo warto pamiętać, że w każdej chwili tak wiele może się zmienić.

Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »