Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 3 kwietnia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Curved Air - Second Album

Wprawdzie za najbardziej znany utwór grupy uważa się kompozycję "Vivaldi" z debiutu wydanego w 1970 roku, jednak rok późniejszy drugi album zawiera wielki przebój "Back Street Luv" i najbardziej mroczny, rozbudowany do kilkunastu minut "Piece of Mind" i chociaż zespół był już skonfliktowany i każda strona albumu to osobne kompozycje rywalizujących muzyków, absolutnie tego nie słychać i pozostaje w absolutnym kanonie rocka progresywnego, przy czym bliskiego muzyce folk, nie tylko za sprawą skrzypiec.

Z melodią i piosenką dookoła świata

Dosyć nieprzewidywalna i nietuzinkowa "składanka" zawierający zarówno polskich jak i zagranicznych artystów śpiewających albo swoje rodzime utwory, jak Louis Armstrong, bądź też, i to moim zdaniem o wiele większa gratka dla melomanów, melodie tradycyjne i ludowe z różnych stron świata, ale z polskimi tekstami, a wśród nich Sława Przybylska, Barbara Muszyńska, Irena Santor, Anna German, Violetta Villas i Halina Kunicka.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
W pierwszej godzinie programu będzie o wrażliwości estetycznej dzieci. Porozmawiamy z reżyserką i pedagożką teatralna Alicją Morawską-Rubczak. I choć teatry mamy teraz zamknięte, my posłuchamy o otwieraniu drzwi do świata sztuki przed nawet kilkumiesięcznymi maluchami. Będzie też o tym, dlaczego tak ważne jest poważne traktowanie również najmłodszych odbiorców sztuki.

Po godz. 20:00 prosto z Tirany połączy się z nami pisarka i reportażystka Małgorzata Rejmer. Jak Albańczycy odnoszą się dziś do swojej przeszłości? Jakie zapomniane przedmioty trafiają obecnie to antykwariatów na tirańskich ulicach? I o czym opowiada niewłączony do książki "Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii" rozdział? Na te pytania autorka odpowie na antenie Radia Opole.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo:
katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »