Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 1 kwietnia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jonasz Kofta i jego piosenki

Wybór nagrań wybitnego artysty, barda i poety, który obejmuje nagrania od lat 60-tych do 80-tych nagranych przez bardzo różnych (także pod względem muzycznym) wykonawców, w tym jeden utwór śpiewany przez samego Jonasza Koftę. Wybór ten pokazuje jak bardzo uniwersalny wymiar mają pisane przez niego teksty, które sprawdzają się w różnorodnych stylistykach, niezależnie od tego, czy jest rockowo, popowo, czy kabaretowo.

Legendary Pink Dots - Any Day Now

W Polsce grupa ma ortodoksyjnych fanów, by nie powiedzieć wyznawców, wile razy koncertowała i gościła na falach radiowych. Postaram się jednak spojrzeć na nią obiektywnym okiem jako miłośnik dobrej muzyki, a prezentowana płyta bez wątpienia do takich należy i chociaż wydaje się, że zespół po prostu łączy elektronikę z psychodelią z odrobiną industrialu, folku i progresji, to efekt jest niezwykle oryginalny i trudno przykleić jej modną w latach 80 i później etykietkę "post".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY

Dziś w programie o sztuce w wirtualnej rzeczywistości.


Z Marią Bitką, opolską artystką, porozmawiamy o jej aktualnej wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu pt. "Plata". Filmy, video, fotografie, zapisy doświadczeń performatywnych z podróży po Argentynie do odbiorców trafiają obecnie za pośrednictwem skrzynek elektronicznych. Jaki rodzaj doświadczenia wywołuje e-mail art, jakie przestrzenie uruchamia, a także do jakich rozmów dochodzi z odbiorcami, o nowych kontekstach, ale też o emocjach- podyskutujemy z artystką.


Po godz. 20.00 z Magdaleną Kurowską z Klubu Toastmasters Opole, który jest częścią światowej organizacji non profit działającej na świecie od prawie stu lat, porozmawiamy o wypracowanym na różnych kontynentach i w różnych warunkach społecznych uniwersalnym sposobie nauki przemawiania, budowania relacji, zarządzania. Jak obecnie przebiega sztuka przemawiania online? Powiemy o obserwacjach, doświadczeniach, a także możliwościach uczestnictwa mieszkańców naszego regionu w e-spotkaniach klubu.


Do słuchania od 19:05 do 21:00 zapraszają: Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
agnieszka.zientarska@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »