Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 30 marca 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Dziś w audycji "Siedem uzdrowień Jezusa" - rekolekcje dla zabieganych oraz pieśni pasyjne z archiwum Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.Jerycho (to zespół wokalny posługujący się tradycyjnym idiomem śpiewu sakralnego). Grupa wykonuje historyczne śpiewy polskie i łacińskie, stosując improwizowaną polifonię zaadaptowaną przez Bartosza Izbickiego. W 2019 roku zespół wydał płytę "Golgotha” (wyd. Fundacja InCanto) ze śpiewami na Wielki Post.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
W każdy poniedziałek z Mateuszem Torzeckim rekomendujemy nowości muzyczne, czytelnicze oraz filmowe. Rozmawiać będziemy o płycie The Weeknd, „After Hours”, książce Łukasza Najdera „Moja Osoba. Eseje i przygody” oraz filmie „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy.

Po godz. 20.00 będzie o muzyce Krzysztofa Pendereckiego. Zabrzmią nie tylko ważne i ciekawe utwory, ale opowiemy o znaczeniu jego kompozycji w XX i XXI wieku. Przywołamy książki "Pendereccy. Saga rodzinna"- Krzysztofa Pendereckiego, Katarzyny Janowskiej, Piotra Mucharskiego a także "Krzysztof Penderecki. Książka do pisania" Bogdana Toszy "" oraz film dokumentalny Anny Schmidt "Penderecki. Droga przez labirynt".


Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
agnieszka.zientarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »