Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 28 marca 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Roman Wojciechowski, to jeden z najwybitniejszych skrzypków regionu opoczyńskiego jest laureatem nagrody Muzyka Źródeł 2020 przyznawanej przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej.

Ponadto, w programie kolejne interpretacje pieśni pasyjnych. Tym razem usłyszymy łódzki duet pianisty Witolda Janiaka i wokalisty Adama Rymarza w projekcie "Stabat Mater Dolorosa".

Orkiestra Czasów Zarazy gra muzykę zanotowaną w Polsce przez wielkiego niemieckiego kompozytora Georga Philippa Telemanna.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

16:00 CAŁY NASZ SPORT

Dzisiejszy program zdominuje siatkówka.

Polska Liga Siatkówki zakończyła przedwcześnie sezon 2019/2020 w Pluslidze. Siatkarskie władze postanowiły, że w tym roku nie zostanie wyłoniony mistrz kraju. Trzy czołowe drużyny Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Verva Warszawa i Skra Bełchatów otrzymały prawo reprezentowania Polski w rozgrywkach Ligi Mistrzów w sezonie 2020/21. Na temat tych decyzji porozmawiamy z Sebastianem Swiderskim – prezesem ZAKSY.


PLS postanowiła również, że awans do najwyższej klasy z Krispol 1. Ligi uzyskały dwie najlepsze ekipy (pozostały jeszcze tylko kwestie formalne). To oznacza, że po 15 latach w Plus Lidze melduje się Stal Nysa. Naszymi gośćmi będą prezes klubu – Marek Majka i środkowy Stali – Maciej Zajder.


Szanse na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej mają także siatkarki Uni Opole. Szczegóły poznamy w rozmowie z Maciejem Kochańskim – prezesem klubu.Do słuchania od 16:05 do 20:00 zaprasza Grzegorz Frankowski wraz z zespołem redakcji sportowej. Z autorami można kontaktować się mailowo: sport@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »