Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 28 marca 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Roman Wojciechowski, to jeden z najwybitniejszych skrzypków regionu opoczyńskiego jest laureatem nagrody Muzyka Źródeł 2020 przyznawanej przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej.

Ponadto, w programie kolejne interpretacje pieśni pasyjnych. Tym razem usłyszymy łódzki duet pianisty Witolda Janiaka i wokalisty Adama Rymarza w projekcie "Stabat Mater Dolorosa".

Orkiestra Czasów Zarazy gra muzykę zanotowaną w Polsce przez wielkiego niemieckiego kompozytora Georga Philippa Telemanna.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Spotkamy się przy planszy! To edukacja i rozrywka w jednym, a przy tym sporo radości. W co grać? O to zapytamy Dominikę Gorgosz, która rynkiem gier planszowych interesuje się od dawna, prowadzi też sklep im poświęcony. Nasz gość podpowie też, jakie planszówki pomogą w edukacji domowej, bo nauka poprzez zabawę przynosi sporo korzyści.

Połączymy się także z socjolożką Anną Czerner. Jak będzie wyglądał świat po koronawirusie? Czy czeka nas "kwarantanna konsumpcji" i zwrot ku innym wartościom? Czy możemy odrodzić się silniejsi? Na te pytania odpowiedzi będziemy szukać w drugiej godzinie programu.

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »