Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 28 marca 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Roman Wojciechowski, to jeden z najwybitniejszych skrzypków regionu opoczyńskiego jest laureatem nagrody Muzyka Źródeł 2020 przyznawanej przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej.

Ponadto, w programie kolejne interpretacje pieśni pasyjnych. Tym razem usłyszymy łódzki duet pianisty Witolda Janiaka i wokalisty Adama Rymarza w projekcie "Stabat Mater Dolorosa".

Orkiestra Czasów Zarazy gra muzykę zanotowaną w Polsce przez wielkiego niemieckiego kompozytora Georga Philippa Telemanna.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Jak radzić sobie z obecnością najbliższych w jednym domu przez 24 godziny na dobę? Co zrobić z frustracją oraz jak wykorzystać pandemię do budowania relacji? Na te i inne pytania odpowie w porannej audycji Dorota Trzmielewska, coach i trener kompetencji społecznych.

Ponadto zachęcimy do korzystania z szerokiej gamy kulturalnych wydarzeń odbywających się on-line. Artyści nie próżnują i pomimo odwołanych spektakli, koncertów i wydarzeń - prężnie działają w internecie.

W programie także stałe cykle:

07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • W ostatnią sobotę marca rokrocznie gasną światła w ramach „Godziny dla Ziemi”. O tym, czy warto w ten sposób demonstrować troskę o środowisko, a także o energii najbardziej przyjaznej dla naszej planety opowie Waldemar Fedak, doktorant z Katedry Inżynierii Środowiska Politechniki Opolskiej.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE – Rafał Nosal
  • Mogłoby się wydawać, iż słowa bard oraz młody - to antonimy, które nijak nie pasują do siebie. Okazuje się, jednak że postać bardzo zdolnego pieśniarza, tłumacza, a przede wszystkim artysty Kuby Blokesza przeczy tej tezie. W audycji MOST porozmawiamy z Kubą o jego projekcie Morawska Brama, o jego znajomości z Jaromirem Nohavicą o tym, jak postrzega czeskich twórców. Nie zabraknie również tematów związanych z obecną, dość ciężką sytuacją, w jakiej znajdują się nasze kraje.
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Natalia Kryjom. Z autorką można kontaktować się mailowo:
natalia.kryjom@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »