Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 29 lutego 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Dziś w audycji "Rozpomnijże o człowiecze" - koncert śpiewanek domowych oraz pieśni nabożnych z mazurskiego kufra podróżnego.

Poza tym posłuchamy muzyki duetu Górczyński & Kuyateh. To świadectwo dialogu dwóch kultur i dwóch filozofii grania. Polski klarnecista i kompozytor to gruntownie wykształcony instrumentalista specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej i improwizowanej. Górczyński występuje w awangardowym zespole Kwartludium, tworzy instalacje dźwiękowe, eksperymentuje z brzmieniem. Urodzony w Gambii Kuyateh pochodzi z rodziny griotów i jako wirtuoz gry na korze – zachodnioafrykańskiej harfie – kontynuuje domowe tradycje.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

11:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA
Funkcjonowaniu sołectw oraz propozycjom ich upodmiotowienia poświęcona będzie debata w sobotniej Samorządowej Loży Radiowej. Tym razem z naszymi mikrofonami będziemy w Dytmarowie, w gminie Lubrza.

Kandydat PSL na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz proponuje, aby rady sołeckie i rady osiedlowe stały się jednostkami najniższego szczebla samorządu terytorialnego. Lider ludowców zapowiada zgłoszenie związanego z tym projektu ustawy. Proponuje też, aby te nowe struktury samorządowe otrzymywały jeden procent podatku dochodowego. W programie rozmawiać będziemy o różnych formach wspierania przez gminy terenów wiejskich. Są to głównie fundusz sołecki i tzw. odpis sołecki. Poruszymy też problem depopulacji oraz aktywności społecznej na obszarach wiejskich.


Do słuchania od 11:05 do 12:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »