Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 29 lutego 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Dziś w audycji "Rozpomnijże o człowiecze" - koncert śpiewanek domowych oraz pieśni nabożnych z mazurskiego kufra podróżnego.

Poza tym posłuchamy muzyki duetu Górczyński & Kuyateh. To świadectwo dialogu dwóch kultur i dwóch filozofii grania. Polski klarnecista i kompozytor to gruntownie wykształcony instrumentalista specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej i improwizowanej. Górczyński występuje w awangardowym zespole Kwartludium, tworzy instalacje dźwiękowe, eksperymentuje z brzmieniem. Urodzony w Gambii Kuyateh pochodzi z rodziny griotów i jako wirtuoz gry na korze – zachodnioafrykańskiej harfie – kontynuuje domowe tradycje.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Przed nami niezwykła data, bo 29 dzień lutego pojawia się na końcu miesiąca raz na cztery lata. W ten weekend nie zabraknie w regionie atrakcji kulturalnych, na które będę Was zapraszać.

Warto m.in odwiedzić Muzeum Polskiej Piosenki, gdzie można obejrzeć wystawę pt. „Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków" a w najbliższą sobotę odbędzie się oprowadzenie kuratorskie.

W porannej audycji nie zabraknie również stałych punktów programu w tym historycznych ciekawostek oraz tematów związanych z naszymi południowymi sąsiadami.

W programie także stałe cykle:
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki (sobota)
08:04 W cztery oczy– Ewa Skrabacz
  • Po raz kolejny Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na Wielkopostne Wykłady Otwarte. O cyklu, który w tym roku nosi tytuł"Kryzys w świecie, kryzys w Kościele", opowie organizator wydarzenia ks. prof. Marek Lis.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny Piotr Cywiński i Piotr Semka (sobota)
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE – Rafał Nosal (sobota)
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik (sobota)

      Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Natalia Kryjom. Z autorką można kontaktować się mailowo:natalia.kryjom@radio.opole.pl


      Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »