Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 28 lutego 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Bernard Kafka - Metamorphosis

Bardzo rzadka płyta wybitnego kompozytora, do 1973 roku prowadzącego słynne Novi Singers, autora wielu kompozycji jazzowych, czy z muzyką filmową. Tutaj na swojej autorskiej płycie ujawnia wszystkie te zainteresowania muzyczne, a gościnny udział Ewy Bem sprawia, że także dla wielbicieli jej talentu jest to wielka gratka.

The B-52's - B-52's

Czy słynny bombowiec i modna fryzura mają w przypadku tej grupy przełożenie na muzykę? Nieco żartobliwie, ale jednak tak, zwłaszcza na debiutanckim albumie z 1979 roku, gdzie sporo także rocka, post punku, nowej fali, a wszystko melodyjne, mocno osadzone w tanecznej tradycji lat 50-tych.

Bauhaus - Single

Sympatyczny mini album z rzadkimi nagraniami kultowej grupy, który będzie doskonałym wprowadzeniem, a także uzupełnieniem prezentowanej już kiedyś solowej płyty jej lidera.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl


12:00 LOŻA RADIOWA

Komuniści chcieli z nich zrobić przestępców i wymazać z kart historii. Piątkowa Loża będzie niemalże w całości poświęcona Żołnierzom Wyklętym. Na dwa dni przed Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w studiu będziemy gościć dra Tomasza Greniucha z opolskiego IPN-u.


Po 13:00 w debacie z partyjnymi młodzieżówkami również pojawią się tematy historyczne, ale poruszymy też wątek koronawirusa, który jak dotąd do Polski nie dotarł, natomiast eksperci stawiają pytanie nie „czy” dotrze, tylko „kiedy”. O przygotowaniach w regionie i kraju, ale i wplataniu wirusa w bieżącą politykę zapytamy naszych gości.

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zapraszają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz. Z autorką można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »