Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 26 lutego 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Alex Band - Zderzenie myśli

Debiutancka płyta to niezwykle udana propozycja, bardzo nowoczesne na swój czas i oryginalna, chociaż nosząca znamiona wszystkich elementów światowego grania w konwencji jazzowego bandu z zacięciem do tworzenia muzyki rozrywkowej, ale nie pozbawionej ambicji.

Manfred Mann Earth Band - 1971-1973

Po dosyć udanych nagraniach lat 60-tych Manfred Mann postanowił wyruszyć w rejony rocka progresywnego. Daleko jednak do niego na pierwszych dwóch płytach, gdzie sporo jest rocka nawet w swojej ciężkiej odmianie, a do tego lubujący się w coverach artysta sięga nie po oczywistych dla tego gatunku wykonawców, jak Bob Dylan w tym przypadku (i to dwukrotnie) a w późniejszym czasie Bruce Springsteen. A jednak robi z tego swoiste arcydzieła.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
19:00 REWIRY KULTURY
Dziś z opolską artystką - Marią Bitką, która przed kilkoma dniami wróciła z stypendium- półrocznej podróży artystycznej po Argentynie, porozmawiamy o wyzwaniach sztuki współczesnej w rożnych miejscach świata, czynnikach kulturotwórczych, różnicach, inspiracjach. O tym, jak miejsce i przestrzeń wpływają na sposób doświadczania, ale też realizowania piękna. Artystka w swych działaniach posługuje się nowymi mediami. Zajmuje się głównie instalacją i działaniami performatywnymi. Spotkania z ludźmi i przyrodą – to jej obszar zainteresowań. W swojej sztuce łączy proces i atrakcyjność wizualną/sensualną. Ma za sobą pobyty studyjne na uczelniach w USA, Finlandii i Czechach, szereg projektów i wystaw. To jedna z najciekawszych, polskich performerek młodego pokolenia. Już niedługo będzie jej wystawa w Aneksie Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, o której także opowie.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza: Agnieszka Zientarska Z autorką można kontaktować się mailowo:
agnieszka.zientarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »