Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 26 lutego 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Alex Band - Zderzenie myśli

Debiutancka płyta to niezwykle udana propozycja, bardzo nowoczesne na swój czas i oryginalna, chociaż nosząca znamiona wszystkich elementów światowego grania w konwencji jazzowego bandu z zacięciem do tworzenia muzyki rozrywkowej, ale nie pozbawionej ambicji.

Manfred Mann Earth Band - 1971-1973

Po dosyć udanych nagraniach lat 60-tych Manfred Mann postanowił wyruszyć w rejony rocka progresywnego. Daleko jednak do niego na pierwszych dwóch płytach, gdzie sporo jest rocka nawet w swojej ciężkiej odmianie, a do tego lubujący się w coverach artysta sięga nie po oczywistych dla tego gatunku wykonawców, jak Bob Dylan w tym przypadku (i to dwukrotnie) a w późniejszym czasie Bruce Springsteen. A jednak robi z tego swoiste arcydzieła.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Zespół Szkół Medycznych w Kędzierzynie-Koźlu do likwidacji. Taki zamiar urzędu marszałkowskiego poparli wczoraj (25.02) na sesji radni sejmiku. Zdaniem przedstawicieli zarządu regionu, policealna szkoła dla dorosłych od kilku lat notuje spadek zainteresowania. Kształcenie pielęgniarek ma być realizowane w Opolu i tym tematem zajmiemy się w magazynie Reporterskie Tu i Teraz.

Przyjrzymy się również sytuacji w związku z koronawirusem. Na świecie rośnie liczba zachorowań. W jednym z hoteli na Teneryfie objętym kwarantanną znajdują się m.in. klienci opolskiego biura podróży. Jak się zachować w obliczu takiego zagrożenia? Czy rzeczywiście jest się czego bać? O tym także w programie po 14.00.

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »