Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 lutego 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Wasowski odnaleziony: Ktoś zbudził mnie – album złożony z archiwalnych piosenek Jerzego Wasowskiego, śpiewanych przez niego samego i akompaniującego sobie na pianinie. Producent muzyczny Krzysztof herdzin dopisał do oryginalnych nagrań sekcję rytmiczną i orkiestrę. Część z kompozycji nigdy wcześniej nie była publikowana.

Ponadto, w programie muzyka Włodka Pawlika do filmu "Pora umierać".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

21:00 STUDIO REPORTAŻU

Przypomnimy sobie mój reportaż, "I wszystko przeciwko Polakom" (premiera siedem lat temu). W pamięci Stanisława Leszczyńskiego zachowały się twarze ludzi, którzy zabijali z zimną krwią. Pamięta też kostki cukru ratujące życie jego ojcu oraz sielski obraz Komarna i spotkań w pałacu u hrabiny Karoliny Lanckorońskiej. Scenariusz przez los napisany nauczył go, że zawsze i wszędzie najważniejsza jest przyzwoitość.

Pogoda (wiosennie uśmiechnięta) sprawia, że coraz częściej myślimy o ogrodach. Sięgam zatem do cyklu reportaży Barbary Tyslik, "Pamiętajcie o ogrodach"... i wybieram spotkanie z Arkadiuszem Nowakiem - z Uniwersytetu Opolskiego - sprzed lat dziewięciu. To krótki reportaż o ogrodach... marzeń. Zatem każdy z nas znajdzie coś wymarzonego dla siebie.


Do słuchania od 21:05 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Z autorem można kontaktować się mailowo: marian.staszynski@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »