Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 lutego 2020 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Wasowski odnaleziony: Ktoś zbudził mnie – album złożony z archiwalnych piosenek Jerzego Wasowskiego, śpiewanych przez niego samego i akompaniującego sobie na pianinie. Producent muzyczny Krzysztof herdzin dopisał do oryginalnych nagrań sekcję rytmiczną i orkiestrę. Część z kompozycji nigdy wcześniej nie była publikowana.

Ponadto, w programie muzyka Włodka Pawlika do filmu "Pora umierać".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

9:00 DOBRY MOMENT

Kolejna "Środa z profilaktyką" organizowana przez opolski NFZ będzie poświęcona cukrzycy. Jest to jedna z najczęstszych chorób przewlekłych i prowadzi do wielu powikłań. Eksperci oceniają, że chorych jest tak wiele, że można mówić o epidemii tej choroby. Jak ją diagnozować? Jak leczyć? Na te pytania odpowie Ewelina Tomechna, prezes Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Opolu.

Melony, arbuzy, papaja, a nawet buraki czy też jabłka mogą służyć nie tylko jako smakowita i zdrowa przekąska, ale również jako ozdoba. Carving, czyli sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach pozwala przekształcić dary natury w arcydzieła zdobiące stoły. Opowie o niej pionier i propagator carvingu w Polsce, jeden z najbardziej utytułowanych carvingowców w Europie, Piotr Wasik.

W audycji również:
11:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »