Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 lutego 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Kobiety - Kobiety

Polski współczesny zespół, ale jakże przepięknie czerpiący z wszelakiej, ponad gatunkowej klasyki soulu, disco i funku. Żeńsko męski duet liderów (nazwa jest z tego powodu tym bardziej intrygująca i bez wątpienia stanowi klucz do repertuaru) nie tyle się uzupełnia, co współistnieje na równych prawach, a całość jest propozycją, która zachwyca zarówno młodych, jak i rozmiłowanych w starych brzmieniach słuchaczy.

Rose Royce - Strikes Again


W pewnym sensie muzyka parkietowa, zahaczająca o disco, jednak dominuje tu funk i soul, a głos liderki należy do światowej czołówki tych gatunków co w połączeniu z rozbudowanym instrumentarium opartym na "żywych" instrumentach (dziewięciu muzyków i tylko jeden syntezator, tak typowy instrument dla końca lat 70-tych) daje potężne brzmienie, które paradoksalnie zniewala subtelnością.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
12:00 LOŻA RADIOWA

Wielkimi krokami zbliża się 10 kwietnia, a więc rocznica 10 katastrofy smoleńskiej. Niektórzy publicyści uważają, że „stratedzy Andrzeja Dudy powinni się dobrze zastanowić jak włączyć ten temat w kampanię”. Sama organizacja obchodów pozostaje pod znakiem zapytania… Naszym gościem w tej sprawie będzie dr Stanisław Niewiński, ekspert od polityki międzynarodowej z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu.

W drugiej godzinie programu spotkamy się z młodzieżówkami. W agendzie kilka tematów: jeden regionalny, czyli reaktywacja portu w Koźlu, a drugi ogólnokrajowy i kampanijny. Naszych gości zapytamy co to znaczy kulturalna kampania wyborcza?

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Joanna Matlak. Z autorkami można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.plZobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »