Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 lutego 2020 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Tuż przed końcem karnawału i ferii, z mocnym zadęciem, ale bez zbędnego nadęcia (!), zasłuchamy się w brzmienie instrumentów dętych - z akcentem na "blachę". Jak to się dzieje, że z roku na rok nie brakuje entuzjazmu współtwórcom i przyjaciołom Młodzieżowej Orkiestry Dętej LEŚNICA? Jak brzmią dzieła klasyczne w transkrypcjach właśnie na instrumenty dęte i jak radzą sobie zespoły "dęciaków" w utworach rozrywkowych? Odpowiedzi poszukamy nie tylko w po koncertowych rozmowach, ale przede wszystkim pomiędzy dźwiękami muzyki!

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
6:00 KTO RANO WSTAJE...
Funt mąki, 2 łuty masła, 4 łuty cukru miałkiego, jajka, żółtka, kieliszek araku i łyżka śmietanki.
To przepis z XIX wieku na chrust i w porannej audycji takie skarby będziemy dla Was tłumaczyć i chętnie przyjmiemy Wasze sprawdzone sposoby na pyszne pączki i faworki. Od rana obserwujcie nasz profil na FB, bo tam smacznie i lokalnie! W tłusty czwartek polecamy się od 6 rano!

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa prowadzona przez Joannę Matlak
  • Dzięki nim można nieść pomoc już w łonie mamy. Mowa o badaniach prenatalnych, bezpłatnych i nieinwazyjnych, które w ramach unijnego programu oferuje Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. O tym porozmawiamy z ginekologiem położnikiem dr Damianem Ziętkiem. Do słuchania zaprasza Joanna Matlak.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »