Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 lutego 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Kobiety - Kobiety

Polski współczesny zespół, ale jakże przepięknie czerpiący z wszelakiej, ponad gatunkowej klasyki soulu, disco i funku. Żeńsko męski duet liderów (nazwa jest z tego powodu tym bardziej intrygująca i bez wątpienia stanowi klucz do repertuaru) nie tyle się uzupełnia, co współistnieje na równych prawach, a całość jest propozycją, która zachwyca zarówno młodych, jak i rozmiłowanych w starych brzmieniach słuchaczy.

Rose Royce - Strikes Again


W pewnym sensie muzyka parkietowa, zahaczająca o disco, jednak dominuje tu funk i soul, a głos liderki należy do światowej czołówki tych gatunków co w połączeniu z rozbudowanym instrumentarium opartym na "żywych" instrumentach (dziewięciu muzyków i tylko jeden syntezator, tak typowy instrument dla końca lat 70-tych) daje potężne brzmienie, które paradoksalnie zniewala subtelnością.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Nawet w przedszkolu czas to pieniądz. Liczy się każda minuta, więc przedszkolaki z Krapkowic będą miały karty magnetyczne rejestrujące „wejście” i „wyjście”. To jeden z tematów piątkowego magazynu reporterów Radia Opole.

Zapytamy też, kto znów truje ryby w Nysie Kłodzkiej? Wędkarze podejrzewają mleczarnię z Łambinowic, ta ma oczyszczalnię i wskazuje na spółdzielnie rolniczą, która także twierdzi, że obecnie i tak nie produkuje żadnych ścieków, bo - nic nie robi. Starostwo planuje wizję lokalną na 6-kilometrowym odcinku rzeki.

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Agnieszka Stefaniak. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.stefaniak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »