Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 lutego 2020 roku

23:00 JAZZOFONIA
"Solar System" Charles Gayle Trio - muzyka z koncertu z udziałem wybitnego perkusisty Maxa Andrzejewskiego. "Incantations" - bardzo jazzowa, nowojorska produkcja z Tony Malabym, jako zasadniczym tytułem wykonawczym. Temu już nie młodemu saksofoniście przypiąłem onegdaj łatkę bardzo kompetentnego rzemieślnika i niech tak już pozostanie. Do kwartetu Paloma Recio zaprosił sprawną sekcję (Opsvik, Waits) i ciekawego gitarzystę z prądem Ben Mondera. Kuba Płużek "Creationism" - to ma dość muzyki wypełniającej czas i aurę miłymi dla ucha harmoniami, ten powinien koniecznie nabyć ten album. Młodemu pianiście towarzyszą niezmiennie od lat: Marek Pospieszalski - saksofon tenorowy, klarnet altowy; Max Mucha - kontrabas i Dawid Fortuna - perkusja.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.


Zobacz: Ramówka 2020 - pasmo główne
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Trzy lata mijają od powiększenia Opola, a wciąż nie doszło do przekazania mienia z gminy Dobrzeń Wielki do stolicy województwa. W tej sprawie apeluje rada dzielnicy 1., która jak czytamy w uchwale - ma pieniądze na remonty a nie może ich wydać! Skąd takie opóźnienie - to jeden z tematów magazynu. Powiemy też o planowanej sprzedaży parku i zamku w Zakrzowie. Co dalej z działalnością ośrodka jeździectwa czy cykliczną imprezą ArtCup.

Dziś także nasze - dziennikarskie, reporterskie wspomnienie zmarłego Marka Świercza. O 13.00 w Schodni rozpoczną się uroczystości pogrzebowe naszego redakcyjnego kolegi.

Do słuchania od 14:05 do 15:00 zaprasza Agnieszka Stefaniak. Z autorką można kontaktować się mailowo:
agnieszka.stefaniak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »